SONSUZ/ THE ENDLESS

Film adı/Name

SONSUZ/ THE ENDLESS

Süresi/Duration : 

08’59’’

Türü/Genre : 

KURMACA/FICTION

Konusu/Synopsis : 

Bir Yazar kendi yaptıklarının aynısını yapan birini yazmaya karar veriyor. Yazdığı kişi de kendi yaptıklarının aynısını yapan başka birini  yazmak zorunda olduğu için sonsuz bir döngü başlatmış oluyor. Bir süre sonra yaptıklarını yazmak bir takıntı haline geliyor ve döngü içerisinde sıkışıp kalıyor. Döngüden çıkmak istediğinde ise kendi  varlığı ve gerçekliği ile ilgili büyük kafa karışıklıkları yaşıyor.

A writer decides to write about someone who replicates exactly what they do. The person they write about, in turn, initiates an endless cycle by having to write about someone else who replicates their actions. After a while, writing about their actions becomes an obsession, and they find themselves trapped in the cycle. When they try to break free from the loop, they experience significant mental confusion regarding their own existence and reality.

Gösterimler / Screenings : 

8 Aralık 2023 – 15:00

10 Aralık 2023 – 12:00

Yönetmen/Director :

MAHMUT DURAN: 14 Ekim 1991 tarihinde Bursa, Türkiye’de doğmuştur. Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Filmografi kariyerinde 2012 yılında “Emanet” adlı uzun metraj filmle başlamıştır. 2013 yılında “Bilinç Üstü” ve “İntihar” adlı kısa filmleri yazıp yönetmiştir. 2023 yılında “The Endless” adlı felsefe ve psikoloji türündeki kısa filmin yönetmenliğini yapmıştır.

He was born on 14 October 1991 in Bursa, Turkey. He graduated from Atatürk University, Department of Mechanical Engineering. He started his filmography career in 2012 with the feature film “Emanet”. In 2013, he wrote and directed the short films titled “Above Consciousness” and “Suicide”. In 2023, he directed the philosophy and psychology short film “The Endless”.